Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

10η αγων. Νίκη Βόλου - Φωκικός

Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΑΓΩΝΑ

10η αγων. Νίκη Βόλου - Φωκικός I_vote_lcap0%10η αγων. Νίκη Βόλου - Φωκικός I_vote_rcap 0%

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Νοε 17, 2009 4:21 am

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΦΩΚΙΚΟΣ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Πανθεσσαλικό Στ.)

(30' Γκόμεζ Σάντσεζ πεν)

63' δοκάρι ο Μπογκατίνοφ (Νίκη Βόλου)

Νίκη Βόλου (Χόρχε Μπάριος): Νάνι, Καρακώστας, Καρυώτης, Σωτρίνης, Στάμος, Μάγγος, Μωυσίδης, Παπαστεργίου (78’ Χατζηλιόντας), Μπογκατίνοφ (70’ Λιάρος), Γεωργιάδης (67’ Σαπαλίδης), Γκόμεζ Σάντσεζ.

Φωκικός (Μιχάλης Κασάπης): Καντιμοίρης, Θωμόπουλος (45’ Στεργίου), Ζυγογιάννης, Δημητρίου, Ευθυμιάδης, Σκαρίμπας, Κρούτι, Δήμας, Κοττίκας (84’ Ταμπάκης), Φονσέκα, Νουτσκόφσκι (60’ Νταλαπέρας).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κυριακόπουλος (Φθιώτιδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Βαφειάδης (Καρδίτσας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μάγγος, Γεωργιάδης, Στάμος - Κρούτι, Θωμόπουλος.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 29' Ζυγογιάννης (Φωκικός)

Σχόλιο: Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου (σύμφωνα με τον οποίο, όποιος χάνει τις ευκαιρίες, δέχεται το γκολ) λίγο έλειψε να εφαρμοστεί στο παιχνίδι του Πανθεσσαλικού, όμως τα πράγματα δεν έγιναν έτσι και η Νίκη Βόλου έφτασε στο τρίποντο. Μετά το πέναλτι-γκολ του Γκόμεζ Σάντσεζ στο 30ό λεπτό (ο "δράστης" Ζυγογιάννης είχε αποβληθεί ένα λεπτό νωρίτερα), οι παίκτες του Χόρχε Μπάριος έχασαν σωρεία ευκαιριών προκειμένου να διπλασιάσουν τα τέρματά τους χωρίς όμως να τα καταφέρουν, με αποτέλεσμα να κρατήσουν ανήσυχους τους φιλάθλους τους μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή. Κι αυτό γιατί πρώτα ο Δήμας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι στο 87', ενώ στο 90' χρειάστηκε η σωτήρια επέμβαση του Νάνι σε προβολή του Νταλαπέρα προκειμένου να μην αλλάξει το 1-0...