Φορουμ Γ Εθνικης


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Φορουμ Γ Εθνικης
Φορουμ Γ Εθνικης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα νέα της Νίκης Βόλου

+2
Admin
BIGOTNIKIVOLOU
6 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Μάης 13, 2009 8:42 pm

Επίσημες ιστοσελίδες:

Π.Α.Ε. Νίκη Βόλου: www.fcniki.gr

Forum: www.blueangels.gr/forum2


Ιστοσελίδες συνδέσμων οργανωμένων φιλάθλων:

Blue Club: www.blueclubfc.gr

Γαλάζιοι Άγγελοι: www.blueangels.gr

Όμιλος Φιλάθλων Νίκης Βόλου: http://ofnikisvolou.atspace.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BIGOTNIKIVOLOU στις Τετ Μάης 13, 2009 9:01 pm, 1 φορά
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Μάης 13, 2009 8:56 pm

«Χτυπάω το τελευταίο καμπανάκι»


Τα νέα της Νίκης Βόλου Gidopoylos

«Δεν ξέρω αν θα παραμείνει ο Ντόβενταν, πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσω αν θα παραμείνω εγώ», ήταν τα λόγια του έμπειρου παράγοντα

«Χτυπάω το τελευταίο καμπανάκι. Δεν έχω αποχωρήσει αλλά δεν θέλω να αφήσω τις πιθανότητες ούτε στο συν αλλά ούτε στο μείον». Με αυτά τα λόγια ο Στράτος Γιδόπουλος στην συνέντευξη που έδωσε χθες στον Σωτήρη Πολύζο και στην εκπομπή Κεντρική Ελλάδα Καλησπέρα, άφησε όλα τα ενδεχόμενα ανοικτά και δεν ξεκαθάρισε την θέση του για το αν θα παραμείνει στο τιμόνι της ΠΑΕ Νίκη Βόλου την ερχόμενη σεζόν.
Η αλήθεια είναι ότι ο έμπειρος παράγοντας έδειξε ότι θέλει να παραμείνει στη Νέα Ιωνία, ωστόσο αν δεν αλλάξουν πολλά όσον αφορά στην οικονομική βοήθεια και τη στήριξη στην ομάδα, τότε θα αναγκαστεί να αποχωρήσει.
Ξεκινώντας ο Στράτος Γιδόπουλος θέλησε να ξεκαθαρίσει ότι δεν είχε κανένα πρόβλημα με τους φιλάθλους της ομάδας: «Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανένα παράπονο και μάλλον έχω ευγνωμοσύνη προς τους αγνούς φιλάθλους της Νίκης Βόλου. Το μόνο λάθος που μου χρεώσανε, είναι ότι τους υποσχέθηκα την άνοδο στην Β’ Εθνική από την πρώτη σεζόν. Αυτός ο τομέας είναι ο μοναδικός που απέτυχα. Βεβαίως υπήρχαν λόγοι που απέτυχα».


«Η Γ’ Εθνική είναι ελεγχόμενη»

Ο παράγοντας της Νίκης χαρακτήρισε ελεγχόμενο το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και τόνισε ότι η Δόξα Δράμας σπρώχτηκε για να ανέβει κατηγορία: «Η Δόξα Δράμας σπρώχτηκε παρά πολύ για να ανέβει. Χαλάλι της, γιατί οι τρεις ιστορικές ομάδες της κατηγορίας ήταν η Νίκη Βόλου, η Δόξα Δράμας και ο Παναιτωλικός. Ο Παναιτωλικός δικαίως βρίσκεται στη δεύτερη θέση, γιατί έχει την καλύτερη ομάδα από έμψυχο δυναμικό. Εγώ έκανα το λάθος να πιστέψω ότι η Γ’ Εθνική διαιτητικά είναι όπως η Α’. Τελικά όμως ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό. Οι διαιτητές ελέγχονται από συμμορίες στοιχηματζήδων και αυτό δεν μπορούσα να το προβλέψω. Στον πρώτο αγώνα με τον Εορδαϊκό σφύριξαν τρεις διαιτητές από την Καβάλα. Μας αδίκησαν κατάφορα. Μετά από 17 αγώνες στο ματς Νίκη –Εορδαϊκός ήταν ακριβώς οι ίδιοι διαιτητές. Η θέα τύχη τους έφερε πάλι; Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Είμαστε η μοναδική ομάδα που έχουμε βάσει της στατιστικής δέκα αποβολές παικτών και έχουμε δεχτεί τα περισσότερα πέναλτι και τα λιγότερα υπέρ μας. Η Γ’ Εθνική είναι ελεγχόμενη και γι’ αυτό έχω κάνει πολλές παραστάσεις στην ΕΠΑΕ. Ο πρόεδρος της Ενωσης, ο κ. Καλογιάννης, προσπαθεί να δώσει λύσεις και πιστεύω ότι με ένα ραντεβού που θα κάνουμε και με τον καινούριο πρόεδρο της ΕΠΟ το πρωτάθλημα θα γίνει καλύτερο».
Οσον αφορά στο ρόλο της Νίκης στο πρωτάθλημα, τόνισε ότι έπαιξε στα ίσια όλα τα ματς: «Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η Νίκη απέκτησε μια αξιοπρέπεια την οποία είχε χάσει ολοκληρωτικά. Η Νίκη έπαιξε το πρωτάθλημα στα ίσια. Αν παρακολουθούσατε τα τελευταία παιχνίδια της Β’ Εθνικής, θα βλέπατε ότι όποια ομάδα κινδύνευε, είτε έπαιζε μέσα είτε έπαιζε έξω, κέρδισε. Εμείς δεν είμαστε ομάδα που στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, πουλάμε τα επτά. Δεν δώσαμε κανένα παιχνίδι».


Δεν έχω αποφασίσει για Ντόβενταν

Για το σχεδιασμό της νέας σεζόν ο Στράτος Γιδόπουλος είπε πως αν τελικά ο ίδιος μείνει στην ΠΑΕ, θα γίνει μια ανανέωση στο ρόστερ, ενώ για τον Βέλικο Ντόβενταν τόνισε ότι δεν έχει αποφασίσει. «Είναι πολύ γρήγορα να αποφασίσω. Ακόμα δεν ξέρω αν θα παραμείνει. Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσω αν θα παραμείνω εγώ», είπε σχετικά.


Παράπονα για τη Δημοτική Αρχή

«Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν μπορεί ένας Δήμαρχος να μη βοηθάει μια τέτοια ομάδα, που αποτελεί σύμβολο για την πόλη και όλοι οι κάτοικοι της πόλης την υποστηρίζουν», είπε ο Γιδόπουλος και στη συνέχεια ξέσπασε κατά της Δημοτικής Αρχής: «Δεν μπορεί να έρχεται κάποιος Γιδόπουλος για να βάλει λεφτά για τη Νίκη και να μην βάζεις εσύ, που είναι δικιά σου η ομάδα, που είναι της πόλης σου. Ζητάς να σε ψηφίζουν οι Νικιώτες, αλλά δεν τους υποστηρίζεις. Αν εξαιρέσω δυο παιδιά από το συμβούλιο, που νυχθημερόν προσπαθούν και τρέχουν για την ομάδα, δεν είχα βοήθεια από πουθενά αλλού. Σέβομαι τους θεσμικούς παράγοντες και δεν θα τους κατηγορήσω, όπως κάποιος συνάδελφος μου, με τους χαρακτηρισμούς «λαμόγια». Εχουν εκλεγεί από την μεγαλύτερη μερίδα των πολιτών και οφείλουμε να τους σεβόμαστε. Από κει και πέρα όμως έχω την απαίτηση ο Δήμαρχος της Νέας Ιωνίας να υποστηρίζει την μοναδική ομάδα της πόλεως του. Είναι ο μοναδικός δήμος που δεν βοηθάει την ομάδα της πόλεώς του. Δεν έχει βάλει ούτε ένα ευρώ. Αγόρασε εισιτήρια διαρκείας για 50.000 ευρώ με χρήματα που δεν εκταμιεύθηκαν από το ταμείο του».


«Με μένα ή χωρίς»…

Ακόμη και προς το τέλος της συνέντευξης ο Στράτος Γιδόπουλος δεν θέλησε να ξεκαθαρίσει την θέση του: «Δεν μπορώ να πω ότι έχω αποχωρήσει και δεν θέλω να αφήνω ούτε ελπίδες στο συν ούτε στο μείον. Οι προτροπές όταν ήρθα ήταν έλα να μας δώσεις τα ποδοσφαιρικά σου φώτα και δεν θέλουμε να βάλεις λεφτά. Μου εμφάνισαν ότι η Νίκη χρωστάει 150.000 και στην συνέχεια έμαθα ότι χρωστάει 1.300.000. που είναι φυσικά πάρα πολλά. Μου είπαν ότι έχουν κάνει προσφυγές 9 παίκτες και έφτασαν στους 35. Η Νίκη όταν ήρθα χρώσταγε σε όποιον φορούσε παπούτσια».
Πάντως είπε πως η Νίκη είτε με τον ίδιο στο τιμόνι της είτε χωρίς αυτόν έχει μπροστά της μέλλον: «Πιστεύω ότι αυτή η ομάδα είτε με τον Γιδόπουλο είτε χωρίς τον Γιδόπουλο έχει μέλλον. Πλέον έχει αποκτήσει μια αξιοπρέπεια και είναι μια ομάδα που μπορεί να προχωρήσει. Αλλά δεν γίνεται ένας άνθρωπος να τα καταφέρει όλα μόνος του. Οταν ήρθα μου μίλησαν για 3.500 διαρκείας και τελικά ήταν 314. Δεν αξίζει στην ιστορία της Νίκης να παρουσιάζει 314 εισιτήρια διαρκείας. Αυτό που χτυπάω είναι το τελευταίο καμπανάκι. Εκτός αν θέλουν να κάνω δικό μου μαγαζάκι τη Νίκη Βόλου. Πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι αυτή η ομάδα πρέπει να βοηθηθεί. Στη νέα ΓΣ μέσα στον Ιούνιο θα προκύψει διοίκηση, που αν παραμείνω θα ζητήσω 11μελές συμβούλιο, που όποιος θέλει να συμμετέχει, θα πρέπει να βάλει από 10.000 ευρώ. Πρόεδρος δεν θέλω να είμαι. Πρόεδρος, αν θα γίνω, θα ξαναγίνω μόνο στην ΑΕΚ. Εδώ μπορώ να δώσω και την ψυχή μου, ειλικρινά πιστεύω ότι μπορεί να παίζει Α’ Εθνική, αλλά από την ημέρα που ήρθα, αντί να ασχοληθώ με το ποδόσφαιρο, εκτελούσα χρέη λογιστή. Ολη την ημέρα έτρεχα για τα οικονομικά προβλήματα».
Ο Στράτος Γιδόπουλος αναφέρθηκε και στο θέμα του γηπέδου και στην πρόταση που κατέθεσε για την ανακατασκευή και εκμετάλλευσή του και, όπως είπε, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε γι’ αυτή…

www.taxydromos.gr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BIGOTNIKIVOLOU στις Πεμ Μάης 14, 2009 3:22 am, 2 φορές συνολικά
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Τετ Μάης 13, 2009 9:09 pm

φιλε Bigot της ιστοσελιδες λεω να τις μεταφερω σε ενα καινουργιο τοπικ στα διαφορα
εκει θα μπορουμε να βαζουμε οτι ιστοσελιδα θελουμε
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Μάης 13, 2009 11:12 pm

Συμφωνώ μαζί σου καλύτερα έτσι. Ή να ανοίξεις ένα topic που θα έχει ειδικά τις ιστοσελίδες των ομάδων της Γ' Εθνικής, όπως βολέψει.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Πεμ Μάης 14, 2009 6:13 am

καλυτερα για ολες της ιστοσελιδες

ή οχι ενα για της ιστοσελιδες της γ εθνικης μονο και μια για γενικα
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Μάης 27, 2009 11:21 pm

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ «Αποχωρώ βάζοντας πωλητήριο και διεκδικώντας τα χρήματα που έβαλα»

Τα νέα της Νίκης Βόλου Resize2n

Ανακοίνωσε την αναμενόμενη φυγή του χθες ο Στρ. Γιδόπουλος


Αποχωρεί από την ομάδα της Νίκης Βόλου, κάτι για το οποίο είχε προλειάνει το έδαφος τις προηγούμενες ημέρες, ο Στράτος Γιδόπουλος και ανακοίνωσε χθες την απόφασή του με δήλωση προς τα Μ.Μ.Ε. Αβεβαιότητα για ακόμη ένα καλοκαίρι στο κυανόλευκο σύλλογο αναφορικά με την επόμενη ημέρα, καθώς η διάδοχη κατάσταση πρέπει να βρεθεί όσο το δυνατόν πιο σύντομα.

Το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης του Στράτου Γιδόπουλου έχει ως εξής: ««Μετά την τρομακτική αδιαφορία που δείχνουν όλοι στη Νέα Ιωνία για την αγαπημένη τους Νίκη και μετά τα όσα ψέματα αραδιάζουν προς τους φιλάθλους οι φορείς τους οποίους προκάλεσα σε ανοιχτή συζήτηση και δεν απάντησαν, έχω μόνο ένα δρόμο. Αποχωρώ από τη Νίκη βάζοντας πωλητήριο διεκδικώντας μόνο τα χρήματα που έβαλα και σαφώς αυτά που είναι περασμένα στο λογιστήριο και όχι τα υπόλοιπα που σε κάθε ομάδα μπαίνουν άνευ αποδείξεων.

Δεν χρέωσα τη Νίκη ούτε ένα ευρώ για προσωπικά μου έξοδα, ξενοδοχεία, αεροπορικά εισιτήρια, μεταφορές Αθήνα-Βόλο κλπ, πιστεύω ότι είμαι ο μοναδικός πρόεδρος της κατηγορίας που έδωσε το «παρών» και στα 34 παιχνίδια, χώρια τα φιλικά. Παρακολούθησα πάνω από 70 προπονήσεις και ασχολήθηκα ατελείωτες ώρες για τα προβλήματα της Νίκης. Γνωρίζω πολύ καλά ότι θα υπάρχουν και επικριτές μου, άλλωστε η κριτική είναι τσάμπα.

Αλλά καλά θα κάνουν πριν την κριτική να κοιταχθούν στον καθρέπτη και να αναρωτηθούν τι έκαναν αυτοί για τη Νίκη. Πιστεύω ότι η Νίκη είναι μια πολύ καλή και ιστορική ομάδα, έχει πλέον μπει σε ένα δρόμο και σίγουρα θα υπάρξουν άνθρωποι που θα θελήσουν να με διαδεχτούν και τους εύχομαι με μεγαλύτερη επιτυχία. Σα δείγμα καλής θέλησης παρότι είχα πάρει τις αποφάσεις μου εδώ και μια εβδομάδα, σήμερα 26/5 πλήρωσα δύο ποδοσφαιριστές της Νίκης, Νάνι και Μπένγκουα με 24.000 ευρώ διότι αναχώρησαν για την πατρίδα τους».

Σύντομο λοιπόν ήταν το πέρασμα του Στράτου Γιδόπουλου από τη Νέα Ιωνία και τη Νίκη Βόλου. Μόλις ένα χρόνο άντεξε στα διοικητικά της ομάδος και σίγουρα, προσέφερε. Μπορεί να μην πέτυχε «τις δύο ανόδους σε δύο χρόνια» όπως είχε υποσχεθεί, αλλά νοικοκύρεψε τα οικονομικά της ΠΑΕ, βοηθούμενος κι από τους Βολιώτες παράγοντες που είναι στο Διοικητικό Συμβούλιο. Όταν ανέλαβε, δεν γνώριζε τα πραγματικά ανοίγματα και τις οφειλές προς τους παίκτες, παράμετροι που στάθηκαν τροχοπέδη στη δημιουργία μιας πιο ισχυρής ομάδας. Σε αυτόν τον τομέα όμως, η ευθύνη βαρύνει τον κ. Γιδόπουλο, ο οποίος ενεπλάκη στη Νίκη χωρίς να έχει προηγηθεί για λογαριασμό του, ενδελεχής έλεγχος στα οικονομικά της εταιρείας.

Στην ανακοίνωση πάντως, δεν γίνεται λόγος για τη διάδοχη κατάσταση, παρά μόνο ότι ο παράγοντας βάζει πωλητήριο διεκδικώντας τα χρήματα που έβαλε. Το θέμα με τις μετοχές ωστόσο παραμένει αόριστο. Ο κ. Γιδόπουλος, σύμφωνα με τα λεγόμενά του, έχει τις μετοχές στα χέρια του και τώρα τις πουλάει, αλλά η μετοχική σύνθεση της ΠΑΕ Νίκη Βόλου δεν είναι ξεκάθαρη.

Συνομιλήσαμε με τον κ. Δημήτρη Ιωαννίδη, μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ, ο οποίος μας είπε ότι είχε τηλεφωνική επικοινωνία χθες με τον κ. Γιδόπουλο. Επισήμανε ότι έγιναν προσπάθειες εκ μέρους των Βολιωτών συμβούλων για να μεταπειστεί ο πρόεδρος της ομάδος, αλλά αυτός έμεινε σταθερός στην απόφασή του να αποχωρήσει μην έχοντας τη βοήθεια από το Δήμο και τους λοιπούς τοπικούς φορείς που περίμενε και ήθελε.

Παράλληλα, τόνισε ότι τα μέλη του Δ.Σ. που είναι από την πόλη μας, πρέπει να συναντηθούν για να αποφασίσουν για τις επόμενες κινήσεις τους καθώς η απόφαση αυτή τους αφήνει ξεκρέμαστους.

Με ενδιαφέρον αναμένεται επίσης τις επόμενες ημέρες, η αντίδραση του κόσμου, που τον τελευταίο καιρό κρατάει στάση αναμονής, αλλά και από τον ερασιτέχνη.

www.neostypos.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Ιουν 04, 2009 12:49 am

Πρόταση συγχώνευσης δέχθηκε η Νίκη Βόλου!

Ραγδαίες εξελίξεις δρομολογήθηκαν με την άφιξη του Στράτου Γιδόπουλου στον Βόλο την Τρίτη. Μεταξύ άλλων, ο μεγαλομέτοχος της Νίκης Βόλου επιβεβαίωσε ότι έχει δεχθεί πρόταση από ομάδα Β' Εθνικής για συγχώνευση! Σε πολύ καλό κλίμα η συνάντηση με τον δήμαρχο Νέας Ιωνίας, Παύλο Μαβίδη, ο οποίος δεσμεύτηκε ότι θα καταβάλει στην ΠΑΕ το ποσό των 50.000 ευρώ.

Ο ισχυρός άνδρας της Νίκης δεν αποκάλυψε την... ταυτότητα του συλλόγου που του κατέθεσε την πρόταση για συγχώνευση, ενώ διέψευσε τα σενάρια που έκαναν λόγο για την Αναγέννηση Καρδίτσας. Σε κάθε περίπτωση, ο Γιδόπουλος τόνισε ότι ακόμη και να προχωρήσει σε συγχώνευση, ουσιαστικά θα πρόκειται για απορρόφηση της ενδιαφερόμενης ομάδας από τη Νίκη, καθώς ο μεγαλομέτοχος δεν διαπραγματεύεται το όνομα και το σήμα των "κυανόλευκων".

Αξίζει, να σημειωθεί, ότι ο γνωστός παράγοντας δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να προχωρήσει σε μια τέτοια κίνηση, αν πρώτα δεν έχει τη σύμφωνη γνώμη των φιλάθλων της ομάδας. Μάλιστα, ακριβώς για αυτό τον λόγο υπάρχει η σκέψη να τεθεί το ζήτημα σε δημοψήφισμα μέσω τηλεφωνικής εταιρείας, όπου οι φίλοι της Νίκης θα μπορούν να ψηφίσουν αν επιθυμούν ή όχι τη συγχώνευση!

Από κει και πέρα, σε πολύ καλό κλίμα πραγματοποιήθηκε η συνάντηση του Στράτου Γιδόπουλου με τον δήμαρχο Νέας Ιωνίας, Παύλο Μαβίδη. Οι δύο άνδρες άφησαν πίσω τους την "κόντρα" των προηγούμενων ημερών και μάλιστα ο κ. Μαβίδης δεσμεύτηκε ότι θα καταβάλει το ποσό των 50.000 ευρώ στην ομάδα, χρήματα που οφείλονται στη Νίκη από την προηγούμενη δημοτική αρχή και αντιστοιχούν σε εισιτήρια διαρκείας. Επίσης, ο Γιδόπουλος είχε επαφή και με τους ανθρώπους της Ερασιτεχνικής Νίκης.

Ο μεγαλομέτοχος της "κυανόλευκης" ΠΑΕ τόνισε, παράλληλα, ότι έχει υπάρξει ενδιαφέρον από επιχειρηματίες για την ομάδα, οι οποίοι προτίθενται να την ενισχύσουν οικονομικά ενόψει της νέας περιόδου. Αν και είναι νωρίς να ειπωθεί κάτι με βεβαιότητα, τα μέχρι στιγμής δεδομένα δείχνουν ότι ο Γιδόπουλος είναι πολύ πιθανό να ανακαλέσει την απόφασή του να αποχωρήσει από τη Νίκη Βόλου και να παραμείνει "αφεντικό" της ΠΑΕ και τη νέα σεζόν στη Γ' Εθνική.

www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Πεμ Ιουν 04, 2009 5:02 am

εσυ bigot θες συγχωνευση;;;
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Ιουν 04, 2009 11:41 pm

admin έγραψε:εσυ bigot θες συγχωνευση;;;

ΟΧΙ ΠΟΤΕ!!! Η ομάδα μου έχει κρατήσει αναλλοίωτη την ιστορία της από την ίδρυσή της, 85 χρόνια! Δεν ξεχνώ, δεν ξεπουλώ τόσο εύκολα την ομάδα μου για μία κατηγορία παραπάνω. Ακόμα και Νίκη Βόλου να λέγεται η νέα ομάδα δεν το δέχομαι. Ο Γιδόπουλος ο οποίος ήρθε ως σωτήρας της Νίκης και είχε την απόλυτη στήριξη από εμένα και τον περισσότερο κόσμο, τον πιστέψαμε, τον στηρίξαμε, τον αγαπήσαμε προσέφερε πολλά. Αλλά τα μηδενίζει όλα μιλώντας στεγνά επιχειρηματικά για απορρόφηση. Νιώθω προδομένος από τον ίδιο, ότι έχτισε από τον Ιούλιο του 2008 μέχρι σήμερα το κατέστρεψε με μία συνέντευξή του την Τρίτη. Αν και έμπειρος παράγοντας έκανε πολλά λάθη, του τα συγχωρέσαμε. Μας υποσχέθηκε άνοδο αλλά η ομάδα που έφτιαξε δεν ήταν για να πρωταγωνιστήσει στη Γ' Εθνική. Τρεις φορές παραιτήθηκε, τρεις φορές ξαναγύρισε. Δεν ξεκαθαρίζει τι θέλει να κάνει με την ομάδα, δεν κάνει Γενική Συνέλευση των μετόχων για να διαπιστώσουμε αν πράγματι του ανήκουν οι μετοχές. Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι κατάφερε να διχάσει τον κόσμο. Αν και εμείς στη Νίκη στο παρελθόν είχαμε δηλώσει κατηγορηματικά ότι ποτέ δεν θα επιτρέψουμε οποιαδήποτε συγχώνευση-συνένωση-απορρόφηση και οτιδήποτε άλλο θα είναι αποτέλεσμα αλλάγης κατηγορίας για την ομάδα μας το οποίο θα προκύπτει από αγοραπωλησία άλλης ομάδας, τώρα πολλοί, ίσως και οι περισσότεροι, είναι θετικοί σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Είναι πολλοί όμως και αυτοί οι οποίοι δεν θα το δεχθούν. Έχει αρχίσει ένας άτυπος εμφύλιος πόλεμος στη Νέα Ιωνία μεταξύ των οπαδών ο οποίος έχει φέρει αντιπαραθέσεις στους συνδέσμους, έχει χωρίσει τον κόσμο στα δύο. Από αυτή την κατάσταση, άσχετα με το ποιο θα είναι το αποτέλεσμα θα βγούμε ζημιωμένοι όλοι και κυρίως η ομάδα. Έχω καλέσει από το δικό μας forum άτομα να γραφτούνε εδώ, και πιθανώς να ακούσεις και τις απόψεις της άλλης πλευράς.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Παρ Ιουν 05, 2009 6:26 am

ok
ετσι ρε να μην συγχωνευτητε

καλα εκανες και τους ειπες
αν θελουν εδω ειμαστε εμεις
τους περιμενουμε
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Κυρ Ιουν 07, 2009 5:37 am

Παραμονές των Ευρωεκλογών, η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοίνωσε τον τρόπο και την χρονική διάρκεια του τηλεφωνικού δημοψηφίσματος, με το οποίο οι φίλαθλοι της θα κληθούν να αποφασίσουν αν θα προκρίνουν ή όχι την συμμετοχή της ομάδας τους στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής μέσω της απορρόφησης άλλου σωματείου από τη δεύτερη τη τάξει κατηγορία.



Οι διοικούντες τη Νίκη επανέλαβαν την δέσμευση τους πως στην περίπτωση που προχωρήσει η απορρόφηση, έχει διασφαλιστεί πως δεν υπάρξουν αλλαγές, ούτε στο όνομα, ούτε στο σήμα, ούτε στα χρώματα και φυσικά στην ιστορία του συλλόγου. Το τηλεφωνικό δημοψήφισμα θα ξεκινήσει την Τρίτη 9 Ιουνίου και θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη 18 Ιουνίου και οι φίλαθλοι μπορούν να ψηφίζουν είτε αποστέλλοντας SMS, είτε καλώντας από σταθερό τηλέφωνο, με την τηλεφωνική ψήφο και στις δύο περιπτώσεις να κοστίζει 1.19 ευρώ.




Πιο συγκεκριμένα, όσοι προτιμήσετε το SMS για να ψηφίσετε ΝΑΙ θα πρέπει να στείλετε ΝΒΝΑΙ στο 19000 και για ΟΧΙ στείλτε ΝΒΟΧΙ στο 19000. Όσοι επιλέξετε το σταθερό τηλέφωνο για να ψηφίσετε ΝΑΙ καλέστε στο 9011 405 205 και για να ψηφίσετε ΟΧΙ καλέστε στο 9011 405 206.


eleos ρε παιδια
η ιστορια ενος συλλογου κρεμετε απο ενα sms
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Κυρ Ιουν 07, 2009 11:31 pm

Στη ψηφοφορία μπορούν να ψηφίσουν όλοι οι φίλαθλοι της Ελλάδας και από αυτό θα βγει συμπέρασμα για το μέλλον της Νίκης Βόλου! Ο άνθρωπος μας κοροιδεύει κανονικά! Διασύρεται το όνομα της Νίκης στο Πανελλήνιο.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Δευ Ιουν 08, 2009 5:00 am

ακριβως
εγω παντος σκεφτομαι να ψηφισω
να στειλω καμια δεκαρια μυνηματα τα οποια θα λενε οχι συγχωνεσευση
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Ιουν 09, 2009 1:38 am

Η δική μου θέση είναι να μην συμμετέχουμε σε αυτό το καραγκιοζιλίκι. Το "όχι" θα το πούμε με διαφορετικό τρόπο.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Τρι Ιουν 09, 2009 3:20 am

1)αποροφηση ειναι και οχι συγχωνευση
2)το 80 με 90% των Νικιωτων είναι υπέρ.
3)η ομάδα κρα΄ταει και το όνομα και την εδρα και όλα.όπως ο Ατρόμητος
4)ήδη ο ένας σύνδεσμος ψήφισε υπέρ και αναμένετε η απάντηση του άλλου συνδέσμου
5)από Τρίτη ξεκινάει η ψηφοφορια
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Τρι Ιουν 09, 2009 3:23 am

BIGOTNIKIVOLOU έγραψε:Διασύρεται το όνομα της Νίκης στο Πανελλήνιο.

το όνομα της Νίκης διασύρονταν όλα αυτά τα χρόνια που έχανε απο κάτι ομάδες ανύπαρκτες. Προσοτσάνες-Φωκικούς-Οδυσσέες Αναγέννησης και πολλές άλλες που αν τις γράψω εδώ θα ξεφτυλιστούμε. οπότε άκυρο το σχόλιο. και επιδη ο κόσμος δεν θέλει να ξανα τραβήξει όλα αυτά που τράβηξε όλα αυτά τα χρόνια και τους διασυρμούς προτιμάει Β εθνική με απορόφηση.
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από kary Τρι Ιουν 09, 2009 5:09 am

Μόνο ΝΙΚΗ όπου και να παίζει..
τα τελευταία χρόνια η ομάδα δεν πάει καθόλου καλά και ο κόσμος έχει απομακρυνθεί.
Πρέπει να πάρουμε αυτήν την ευκαιρία και να πάμε στην Β εθνική αφού κάποια ομάδα δεν μπορεί και θα την αντικαταστήσουμε!!

kary
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από zibolak Τρι Ιουν 09, 2009 5:27 am

poli efetziliki to olo 8ema me ta sms....entelos aprosopo...ego prosopika an kai apeixa gia arketo kairo apo tin niki den 8a i8ela na topo8eti8o...apla to na kaneis aporrofisi den einai kai oti pio sosto ...den anevikame,... teleiose...oloi viastikate na peite <2 xronia kai meta superligka>,alla ta pragmata den einai opos deixnoun panta...pos o gidopoulos kai o ka8e gidopoulos (vlepe mpeo) ginan <topikistes> kai noiazontai toso???Eimaste polloi a8ooi gia na doume ti krivetai piso apo tis skepseis tous...Ego to mono pou 8imamai otan protopiga gipedo itan kati 7-0,kai kati 6ares me fiestes stin klouva me arnia kai dimitroules...den 8imamai kai polla megaleia...to mono pou prepei na sas noiazei esto kai ligo einai oti 8a ginoume antikeimeno sxoliasmou apo tous aniparktous pleon....

zibolak
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Ιουν 09, 2009 11:34 pm

Με πρόχειρα νούμερα εδώ στη Νέα Ιωνία, διαπιστώνω ότι το 75% των φιλάθλων της Νίκης αρχικά τάχθηκε υπέρ σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Καθημερινά αυτό το ποσοστό πέφτει.

Τώρα παιδιά που ήρθατε στο forum και γίναμε μια ωραία ατμόσφαιρα Smile , πηγαίνετε και στις ψηφοφορίες: "Τι ομάδα είσαι;", "Ποια ομάδα πιστεύεται οτι θα ανεβεί;". Έχει πολλά καλά και ενδιαφέροντα το forum!
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Τετ Ιουν 10, 2009 1:17 am

zibolak έγραψε:to mono pou prepei na sas noiazei esto kai ligo einai oti 8a ginoume antikeimeno sxoliasmou apo tous aniparktous pleon....

exeis akousei esy ekso apo to bolo kanena na leei ton bolo kassandra??? ton atromito xalkidona. mono ta dika mas mizera myala to lene.antikeimeno sxoliasmou tha ginoume epidi tha imaste psila kai tha mas kamaronoun oloi. oso gia ta pososta oi dikes mou plirofories pou exo kai pou akouo apo ton kosmo ine 80-90% yper. kai olo kai anebenei.
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Ιουν 10, 2009 6:07 am

Το αποτέλεσμα του Eurovision δημοψηφίσματος θα είναι με τεράστια διαφορά υπέρ, αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από Admin Τετ Ιουν 10, 2009 6:18 am

ας ελπισουμε
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Παρ Ιουν 12, 2009 9:09 pm

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Διχασμός στους οργανωμένους

Για την απορρόφηση ΠΑΕ της Β’ εθνικής


Ανακοίνωση μέσα από την οποία δείχνουν ότι διαφωνούν με την πρόταση Γιδόπουλου περί απορρόφησης ΠΑΕ της Β’ εθνικής κατηγορίας, εξέδωσαν οι οργανωμένοι φίλαθλοι του Blue Club. Από την άλλη πλευρά οι Γαλάζιοι Άγγελοι έχουν συμφωνήσει στο εγχείρημα που επιχειρεί ο μεγαλομέτοχος της Νίκης Βόλου, ενώ στάση αναμονής τηρεί ο Όμιλος Φιλάθλων Νίκης, περιμένοντας τις εξελίξεις.

Την αντίθεσή τους εκφράζουν οι οργανωμένοι φίλαθλοι του Blue Club, με σχετική ανακοίνωσή τους, η οποία εξεδόθη χθες, μετά την συνέλευση την οποία πραγματοποίησαν προχθές στα γραφεία τους με τη συμμετοχή και απλών φιλάθλων, οι οποίοι δεν ανήκουν στους οργανωμένους.

Η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής: «Είμαστε περήφανοι ως οπαδοί της Νίκης Βόλου. Είναι τιμή μας να επιζητούμε τη διάκριση της ομάδας μας μόνο μέσα στους αγωνιστικούς χώρους και όχι από εξωαγωνιστικούς παράγοντες.
Πόσο μάλλον όταν μας ζητούν αυτό να το κάνουμε χωρίς όρους και προϋποθέσεις και χωρίς να γνωρίζουμε το παραμικρό.
Για σοβαρά ζητήματα υπάρχουν τα αρμόδια όργανα για να αποφασίσουν (για θέματα συγχώνευσης, απορρόφησης και για το γήπεδο Π. Μαγουλάς βάσει Καταστατικού απαιτείται ομόφωνη απόφαση της Γενικής Συνέλευσης της Ερασιτεχνικής Νίκης).
Ζητούμε από τους μεγαλομετόχους της ΠΑΕ (έτσι ως έχει μέχρι σήμερα το μετοχολόγιο) κ.κ. Καϊμακάμη, Τζώρτζη, Χρόνη, Βαλαχή και λοιπούς.
άμεση σύγκληση Γενικής Συνέλευσης της ΠΑΕ με θέμα το μέλλον της ομάδας μας, καθώς αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καν Δ.Σ.
Ελπίζουμε να μας δοθούν περισσότερες διευκρινίσεις και να ξεκαθαρίσει επιτέλους ο κ. Γιδόπουλος το θολό τοπίο.
Στόχος του Blue Club είναι η συνέχιση της ιστορίας και της ιδέας της Νίκης, η διαφύλαξη και η προστασία της ομάδας και των ιδανικών της.
Τέλος, ευχαριστούμε τους εκατοντάδες Νικιώτες που έδωσαν το παρόν στην κρίσιμη Γενική Συνέλευση. Ανεξάρτητα από τις διαφορετικές απόψεις που ακούστηκαν -οι οποίες εκφράζουν την υγεία του Συνδέσμου και τη Δημοκρατικότητα των Νικιωτών- είμαστε όλοι αδέρφια και αγωνιζόμαστε ενωμένοι για μια δυνατή Νίκη. Γι' αυτό και πιστεύουμε ακράδαντα ότι το μέλλον μας ανήκει».

Από την άλλη πλευρά οι Γαλάζιοι ’Αγγελοι, με ανακοίνωση την οποία είχαν εκδώσει στις 6/6, δείχνουν ότι συμφωνούν με την πρόταση του κ. Γιδόπουλου.

Απ' ό,τι φαίνεται επικρατούν διαφορετικές απόψεις στους οργανωμένους φιλάθλους της Νίκης, με άλλους να επικροτούν κι άλλους όχι, αυτό που επιχειρεί ο κ. Γιδόπουλος. Όσον αφορά τον ΟΦ Νίκης, προς το παρόν τηρούν στάση αναμονής περιμένοντας τις εξελίξεις και σύμφωνα με τον πρόεδρό του Παναγιώτη Αθανασίου, θα υπάρξει ανακοίνωση εντός των ημερών.

www.neostypos.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Ιουν 16, 2009 8:01 pm

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ «Πόλεμος» δηλώσεων μεταξύ φιλάθλων και Στρ. Γιδόπουλου

Καλά κρατάει και συνεχίζεται η κόντρα ανάμεσα στις δύο πλευρές



Συνέχεια στον «πόλεμο» δηλώσεων που έχει ξεσπάσει το τελευταίο διάστημα μεταξύ των οργανωμένων φιλάθλων, τουλάχιστον αναφορικά με το Blue Club, και του Στράτου Γιδόπουλου, δόθηκε χθες με νέα ανακοίνωση που εξέδωσε ο σύνδεσμος. Συνεχίζεται η τηλεφωνική ψηφοφορία της ΠΑΕ σχετικά με το ενδεχόμενο απορρόφησης ομάδας Β’ Εθνικής.

Ο «πόλεμος» δηλώσεων μεταξύ φιλάθλων και Στράτου Γιδόπουλου καλά κρατάει Μετά τη γνωστοποίηση του Blue Club να μην στηρίξει την προσπάθεια του προέδρου της ΠΑΕ για την απορρόφηση ομάδας της Β' Κατηγορίας, είχαμε την απάντηση του τελευταίου σε σκληρό ύφος. Όπως ήταν αναμενόμενο, η δήλωση του κ. Γιδόπουλου που έγινε την Παρασκευή, δεν έμεινε αναπάντητη.

Χθες, ο σύνδεσμος Blue Club, που εκφράζει μεγάλο κομμάτι του κόσμου της Νίκης Βόλου, εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση: «Κύριε Γιδόπουλε, η εσκεμμένη παρερμηνεία της ανακοίνωσής μας από μέρους σας, για να κερδίσετε τις εντυπώσεις, δεν αρμόζει ούτε στη θέση, ούτε στο όνομά σας. Προς αποφυγή και περαιτέρω παρεξηγήσεων, θέλουμε να δηλώσουμε χωρίς κανένα δισταγμό ότι τους κυρίους Χρόνη, Βαλαχή, Καϊμακάμη κ..ά., που τελείως άστοχα ισχυρίζεστε ότι τους στηρίζουμε, σας πληροφορούμε ότι ήμασταν πρωτοστάτες στα συλλαλητήρια διαμαρτυρίας και στη μακρόχρονη αποχή μας από το γήπεδο, με μόνο αίτημα την απομάκρυνσή τους, όταν ακόμη εσείς δεν γνωρίζατε καν ότι υπάρχει Νίκη Βόλου. Τους θεωρούμε υπεύθυνους για το οικονομικό και διοικητικό αδιέξοδο της ομάδας μας και θα συνεχίσουμε να κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν για να μην ασχοληθούν ποτέ ξανά με τη Νίκη. Αυτά σε ό,τι αφορά τα φαντάσματα του παρελθόντος.
Ας έρθουμε και λίγο στο παρόν. Το Blue Club δεν προτίθεται να συναινέσει εν λευκώ για κάτι τόσο σημαντικό, όσο μια απορρόφηση, εξουσιοδοτώντας μια διοίκηση πρωτοδικείου και έναν πρόεδρο με μόνιμη τάση φυγής. Ούτε πρόκειται να συμμετάσχει σ' αυτό το αμφιβόλου φερεγγυότητας τσίρκο του δημοψηφίσματος στα τυφλά.
Όσο για τη γενική συνέλευση, που την ζητάμε επίμονα, πιστεύουμε ότι αν μη τι άλλο, δικαιούμαστε να έχουμε ένα αιρετό διοικητικό συμβούλιο και μια ξεκάθαρη εικόνα του μετοχολογίου. ’λλωστε ο ίδιος είχατε υποσχεθεί Γενική Συνέλευση στο Πανθεσσαλικό τον Ιανουάριο σε διάστημα 15 ημερών. Φτάσαμε Ιούνιο και το τοπίο είναι πιο θολό από ποτέ, Αν συνεχίσετε χωρίς διαφάνεια, θα προστεθείτε σύντομα στη μαύρη λίστα μαζί με τους παλαιότερους παράγοντες και διοικούντες που προαναφέραμε. Γενική συνέλευση των μετόχων (όποιοι και αν είναι) τώρα!».

Από την παραπάνω ανακοίνωση, γίνεται σαφές ότι έχει επέλθει ρήξη στις σχέσεις των δύο πλευρών, που ακόμα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί οριστική, αλλά οδεύει προς αυτό το ενδεχόμενο. Ο σύνδεσμος κάνει γνωστό ότι δεν θέλει να συμμετάσχει στο τσίρκο, όπως το χαρακτηρίζει, του τηλεφωνικού δημοψηφίσματος, τίθεται ενάντια στην προοπτική απορρόφησης ΠΑΕ της Β' Κατηγορίας και στο τέλος του κειμένου, ζητάει για ακόμη μία φορά τη σύγκληση Γενικής Συνέλευσης των μετόχων και περισσότερο διαφάνεια στα της διοίκησης.

Όλα αυτά έχουν φέρει τον ιστορικό σύλλογο και το φετινό καλοκαίρι σε μία δύσκολη κατάσταση. Αβεβαιότητα επικρατεί σε όλους τους τομείς του ποδοσφαιρικού τμήματος και ο κόσμος δικαιολογημένα ανησυχεί. Ακόμα κι αν προχωρήσει η περίπτωση της απορρόφησης, υπάρχουν πολλά κενά στην υπόθεση, αφού ο κ. Γιδόπουλος δεν έχει αναφέρει ποια ομάδα έχει προσεγγίσει, ούτε με ποιο τρόπο θα γίνει αυτό, δηλαδή εάν θα δαπανηθούν χρήματα και πόσα, εάν θα αναμειχθούν τα ερασιτεχνικά σωματεία και πολλά άλλα σημαντικά ζητήματα αυτού του εγχειρήματος.

www.neostypos.gr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BIGOTNIKIVOLOU στις Πεμ Ιουλ 02, 2009 9:47 am, 1 φορά
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Ιουν 18, 2009 10:44 pm

Τα νέα της Νίκης Βόλου F9fpz3gw71k32wwv3cp5 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τσάμπα το... δημοψήφισμα στη Νίκη Βόλου! Όπως σας έχει ήδη γράψει η mikriliga.com, η ανησυχία ήταν έκδηλη από την Τρίτη στις τάξεις του βολιώτικου συλλόγου, ύστερα από την απόφαση της ΕΠΟ περί απαγόρευσης συγχωνεύσεων μεταξύ ομάδων με τη μορφή αγοράς του ΑΦΜ, καθώς η ΠΑΕ είχε στα... σκαριά απορρόφηση σωματείου Β' Εθνικής. Ένα εγχείρημα για το οποίο άλλωστε διεξαγεται και τηλεφωνικό δημοψήφισμα των φιλάθλων από τις 9 Ιουνίου, προκειμένου να δηλώσουν αν συμφωνούν ή όχι. Όπως γίνεται κατανοητό ύστερα από αυτή την εξέλιξη, η Νίκη δεν μπορεί να προχωρήσει στην εν λόγω απορρόφηση, εξ ου και η δήλωση του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ Στράτου Γιδόπουλου την Τετάρτη: "Μετά από αυτές τις εξελίξεις, δεν μπορούμε να προχωρήσουμε σε οποιαδήποτε απορρόφηση ομάδας. Συνεπώς, το δημοψήφισμα είναι άκυρο"!

www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης