Φορουμ Γ Εθνικης


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Φορουμ Γ Εθνικης
Φορουμ Γ Εθνικης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Υποβιβασμος

Πήγαινε κάτω

Υποβιβασμος Empty Υποβιβασμος

Δημοσίευση από Admin Σαβ Απρ 25, 2009 6:28 am

Ιδιαίτερα συγκινητικό ήταν το κλίμα στον ΠΑΣ Πρέβεζα στην προπόνηση της ομάδας της Παρασκευή. Ο τεχνικός του συλλόγου, Αντώνης Δρακόπουλος, μίλησε αρχικά στους ποδοσφαιριστές του:



"Ανεξαρτήτως αποτελέσματος έχω περάσει μερικούς πολύ όμορφους μήνες εδώ και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την άριστη συνεργασία που είχαμε σε γενικές γραμμές. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη σε όποιον από εσάς θεωρεί πως τον αδίκησα ωστόσο όλοι παίρνουμε τις αποφάσεις μας και κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος. Πάντως είμαι ικανοποιημένος από την δουλειά και την προσπάθεια. Έχουμε μαζέψει αρκετούς βαθμούς και αν είχαμε ανάλογη συγκομιδή στον πρώτο γύρο τότε σίγουρα θα μιλούσαμε με διαφορετικά δεδομένα.



Πιστεύω πως πολλοί από εσάς είστε πολύ καλοί ποδοσφαιριστές και με τις εμφανίσεις σας εδώ αδικήσατε πρώτα από όλα τους ίδιους σας τους εαυτούς. Νομίζω πως κανένας από εμάς αν κοιταχτεί στον καθρέφτη και επιχειρήσει την αυτοκριτική του δεν θα είναι ικανοποιημένος. Είχαμε πολλές ευκαιρίες να αποτρέψουμε το μοιραίο όμως δεν τα καταφέραμε. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.



Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το καλύτερο για κάθε έναν από εσάς ξεχωριστά. Είναι πιθανό να συνεργαστούμε και στο μέλλον. Μακάρι όμως να βρείτε τον δρόμο σας γιατί πολλοί αξίζετε. Τέλος μακάρι όσοι είναι εδώ του χρόνου να βοήσεται την ομάδα να σταθεί στα πόδια της. Να κάνει μια καλή χρονιά και να επιστρέψει άμεσα όχι μόνο στην Γ’ αλλά και σε μεγαλύτερη κατηγορία αφού για μένα έχει όλες τις προϋποθέσεις να το πετύχει".



Από την πλευρά των παικτών στα αποδυτήρια μίλησε ένας εκ των αρχηγών της ομάδας ο Σάκης Μηλιώνης: "Όταν δεν νικάς τον Εθνικό Κατερίνης στην έδρας σου δεν μπορείς να μιλάς για παραμονή» είπε. « Είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις όταν εσύ μόνος σου αποδεικνύεσαι κατώτερος του αναμενομένου. Από εκεί και πέρα όλοι μας τα παρατήσαμε. Δεν βλέπαμε τρόπο να σωθεί η ομάδα ότι και αν έκανε. Το μόνο που θέλω να κάνω είναι να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη από τον κόσμο που τον πικράναμε και πιστεύω πως η Πρέβεζα έχει τεράστιο ιστορία και πολύ κόσμο από πίσω της για να κλαίμε. Η ομάδα θα τον βρει τον δρόμο της".



Πηγή: prevezasports.gr



Υποβιβασμος Preveza08
Admin
Admin
Admin
Admin


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης