Φορουμ Γ Εθνικης


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Φορουμ Γ Εθνικης
Φορουμ Γ Εθνικης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα νέα της Νίκης Βόλου

+2
Admin
BIGOTNIKIVOLOU
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Παρ Ιουν 19, 2009 10:55 pm

ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΠΗΓΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Μηδενικό το αποτέλεσμα για τη Νίκη


Πολύ κακό για το τίποτα αποδείχτηκε ότι ήταν για τη Νίκη το δημοψήφισμα που αφορούσε σε απορρόφηση άλλης ομάδας, με τον σύλλογο δυστυχώς να βγαίνει λαβωμένος από όλη αυτή τη διαδικασία.

Οι λόγοι για τους οποίους υποστηρίζεται αυτό είναι οι παρακάτω:
α) Δόθηκαν <<κούφιες>>, όπως τελικά αποδείχτηκε, ελπίδες στους οπαδούς, οι οποίοι στη συντριπτική τους πλειοψηφία τάθχηκαν υπέρ της πρότασης Γιδόπουλου στην τηλεφωνική ψηφοφορία. Έτσι εκεί που άρχισαν να ονειρεύονται Β' Εθνική από το πουθενά, είδαν το όλο εγχείρημα να έχει άδοξο τέλος, μετά τη γνωμοδότηση της νομικής υπηρεσίας της ΠΑΕ ότι η απόφαση της ΕΠΟ, που πάρθηκε βάση οδηγίας της ΦΙΦΑ είναι ανυπέρβλητο εμπόδιο.
β) Το δημοψήφισμα χώρισε στα δύο τους οργανωμένους οπαδούς της ομάδας της Νέας Ιωνίας, αφού το Blue Club κράτησε αρνητική στάση, ενώ οι Γαλάζιοι Άγγελοι είπαν ναι υπό προυποθέσεις τις οποίες ο Σ. Γιδόπουλος αποδεχόταν και είχε θέσει πρώτος ο ίδιος.
γ) Άνοιξε ξαφνικά και νέο μέτωπο στην οικογένεια της Νίκης, αφού στην ανακοίνωση του Blue Club για τις αποφάσεις της Γενικής του Συνέλευσης σχετικά με το θέμα της απορρόφησης, δεν υπήρχε πουθενά το όνομά του Σ. Γιδόπουλου ανάμεσα στους μεγαλομετόχους, με αποτέλεσμα ο έμπειρος παράγοντας να εκδώσει σκληρή ανακοίνωση με τη σειρά του εναντίον του μεγαλύτερου συνδέσμου οπαδών της Νίκης, φτάνοντας στο σημείο μηδέν τις σχέσεις μεταξύ τους.
δ) Χάθηκε υπερπολύτιμος χρόνος για τον προγραμματισμό της ομάδας όσον αφορά ο νέο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, αλλά και σχετικά με τη σύγκληση Γ.Σ. των μετόχων ή τον σχηματισμό νέας διοίκησης αφού η θητεία αυτής του πρωτοδικείου έχει λήξει και η Νίκη είναι ακέφαλη διοικητικά.

Πλέον τα πάντα αναμένονται να μπουν σε μια σειρά από τη Δευτέρα, όταν και θα φτάσει ο Στράτος Γιδόπουλος στη Νέα Ιωνία, για να έχει συζητήσεις με παίκτες και να τακτοποιήσει όποιες οικονομικές εκκρεμότητες προς αυτούς, ενώ πιέζεται από όλες τις πλευρές να ανακοινώσει ημερομηνία για Γ.Σ. αν και από την ΠΑΕ τονίζεται ότι αυτό δε γίνεται, γιατί πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο γύρω από τον έλεγχο που κάνουν ορκωτοί λογιστές αυτές τις μέρες για τα οικονομικά προηγουμένων ετών.

Η καινούργια πάντως είδηση που βγήκε χθες είναι ότι δυσκολεύει η παραμονή του Ντόβενταν, που ακούγεται ότι βρίσκεται κοντά σε άλλη ομάδα, αλλά ο Γιδόπουλος έχει έτοιμη λύση, όπως βγαίνει προς τα έξω, με ξένο προπονητή που δεν εργάζεται στην Ελλάδα. Ίσως αυτή είναι και μια ένδειξη ότι ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ θα μείνει στην ομάδα, αφού μην ξεχνάμε ότι ήδη έχει βολιδοσκοπήσει κοινοτικούς πάικτες.

http://www.magnesianews.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Ιουν 25, 2009 12:15 am

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Κίνδυνος από προσφυγές

Να μην λάβει μέρος η ομάδα στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής



Σημαντικός κίνδυνος υπάρχει για τη Νίκη Βόλου να μην λάβει μέρος στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής κατηγορίας, λόγω τελεσίδικων αποφάσεων από προσφυγές, όπου δεν τηρήθηκαν οι διακανονισμοί. Δεν ήρθε τελικά ο Στράτος Γιδόπουλος χθες, ο οποίος αναμένεται στη Νέα Ιωνία τις επόμενες ημέρες για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Καμπανάκι χτύπησε στη Νίκη Βόλου, ενόψει του νέου πρωταθλήματος. Χθες συζητήθηκαν στην Ενωση Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Β' και Γ' εθνικής κατηγορίας, οι υποθέσεις των Τσέροβιτς, Χατζηπαντελίδη, Λάππα και Μπούκα, οι οποίοι είχαν καταθέσει προσφυγές κατά της ΠΑΕ για οφειλές και οι οποίες είχαν τελεσιδικήσει υπέρ τους. Κατόπιν τούτου είχε γίνει διακανονισμός για εφάπαξ πληρωμή ή με δόσεις, ανάλογα με το ποσό που αντιστοιχούσε στον καθένα, οι όροι όμως του οποίου δεν τηρήθηκαν. Ύστερα από αυτό, οι δικαιούχοι των χρημάτων, ζήτησαν από την ΕΕΠ Β' και Γ' εθνικής να επιβληθούν οι ανάλογες κυρώσεις.

Απόφαση δεν πάρθηκε από το αρμόδιο όργανο, κάτι που αναμένεται να γίνει τις επόμενες ημέρες.

Από τη στιγμή που επικυρώθηκε προχθές η βαθμολογία της Γ' εθνικής, μάλλον δεν αφαιρούνται βαθμοί από τη Νίκη, η οποία όμως θα αντιμετωπίσει άλλο πρόβλημα. Εφόσον δεν εξοφλήσει τις οφειλές θα γίνει αναστολή στην έκδοση των νέων δελτίων των παικτών και ανάκληση των ήδη υπαρχόντων. Ουσιαστικά δεν θα μπορέσει να έχει ρόστερ και φυσικά χωρίς ομάδα δεν θα μπορέσει να λάβει μέρος στο πρωτάθλημα.

Το πότε θα βγει η απόφαση της ΕΕΠ Β' και Γ' εθνικής κατηγορίας, είναι άγνωστο και ουσιαστικά το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η Νίκη Βόλου και το οποίο επιζητεί λύση, μετατίθεται χρονικά.

Οσον αφορά την έλευση του Στράτου Γιδόπουλου στην πόλη, αυτή λόγω των χθεσινών εξελίξεων πήρε αναβολή και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ, αναμένεται στη Νέα Ιωνία τις επόμενες ημέρες, ίσως και σήμερα, για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση του τι μέλλει γενέσθαι στην ομάδα.

http://www.neostypos.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Ιουλ 01, 2009 7:54 am

Επιθέσεις... κατά ριπάς από τον Γιδόπουλο!


Άργησε να μιλήσει, όταν όμως το έκανε πραγματικά "άστραψε και βρόντηξε". Ο λόγος για τον Στράτο Γιδόπουλο, ο οποίος σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε την Τρίτη εξαπέλυσε πυρά κατά του Συνδέσμου Φιλάθλων Νίκης "Blue Club", του πρώην προέδρου της ΠΑΕ Κώστα Χρόνη και του δήμου Νέας Ιωνίας Βόλου. Διαβάστε τον απίστευτο διάλογο του μεγαλομετόχου της Νίκης με οργανωμένους που βρέθηκαν στη συνέντευξη!

Πριν από τη διεξαγωγή της συνέντευξης, ο Στράτος Γιδόπουλος είχε συναντήσεις με τους ποδοσφαιριστές του υπάρχοντος έμψυχου δυναμικού στα γραφεία της εταιρείας στο Πανθεσσαλικό στάδιο, από τους οποίους ζήτησε να κάνουν λίγες ημέρες υπομονή μέχρι να αποφασίσει αν θα μείνει ή όχι στον σύλλογο και κατόπιν να κουβεντιάσουν και για τη δική τους παραμονή στη Νίκη.

Η συνάντηση με όσους παίκτες έδωσαν το «παρών» (με τους υπόλοιπους υπήρξε τηλεφωνική επικοινωνία) έγινε σε καλό κλίμα, αλλά οι τελευταίοι είναι λογικό να εξακολουθούν να αισθάνονται αβεβαιότητα για το μέλλον τους, όσο δεν ξεκαθαρίζει το διοικητικό τοπίο στη Νίκη. Στη συνέχεια ο Γιδόπουλος παραχώρησε τη συνέντευξη Τύπου, μιλώντας αναλυτικά:

Για τον Σύνδεσμο Φιλάθλων "Βlue Club": "Σαν να μην έφταναν τα προβλήματα της ομάδας, ήρθε και η ανακοίνωση του Blue Club στην οποία αναγνωρίζονταν ως μεγαλομέτοχοι οι κ.κ. Χρόνης, Τζώρτζης, Καϊμακάμης, Βαλαχής και όχι εγώ. Ωστόσο, δεν είχαν το θάρρος να εγκαλέσουν τα πρόσωπα αυτά για τα χρέη με τα οποία «φόρτωσαν» τη Νίκη. Προσωπικά ανέλαβα τα χρέη που αφορούν τη δική μου διοίκηση. Χρέη προς εφορία, ΙΚΑ και 28 ποδοσφαιριστές που έφερα εγώ. Επίσης κατέβαλα και ένα σεβαστό ποσό που αφορούσε παλαιές προσφυγές και το έχω μετανιώσει. Πλέον αρνούμαι να πληρώσω προσφυγές τεσσάρων ή πέντε χρόνων σε ποδοσφαιριστές που δεν τους ξέρω ούτε κατ’ όψιν.

Δυστυχώς τα μέλη του Blue Club φαίνεται πως είναι καθοδηγούμενα από ανθρώπους που θέλουν να πέσει η Νίκη στη Δ’ Εθνική για να την πάρουν στο τσάμπα και να διοικήσουν αυτοί. Επιθυμία τους είναι να φύγω από τη Νίκη, ώστε να μην αποκτήσει δικαίωμα συμμετοχής στη Γ’ Εθνική. Εξάλλου, αν φύγω εγώ ποιος θα πληρώνει; Μόνο τις δύο τελευταίες ημέρες έδωσα 49.000 ευρώ για χρέη προς την ΕΠΟ και για την εγγυητική επιστολή. Τα μέλη του Blue Club μόνο τσάμπα κριτική στα καφενεία κάνουν. Αν θέλουν ας έρθουν να αναλάβουν αυτοί την ομάδα. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα".


Για τον πρώην πρόεδρο της ΠΑΕ Κώστα Χρόνη: "Ο κ. Χρόνης ζητά τη σύγκληση γενικής συνέλευσης. Στην προηγούμενη τον καλέσαμε να έρθει και δεν πάτησε το πόδι του. Καλό θα ήταν ως μέτοχος να έρθει και να βάλει λεφτά να σωθεί η Νίκη. Εξάλλου ακόμη οι δικές του συναλλαγματικές μας …κυνηγούν. Τις μοίραζε σαν …μαρουλόφυλλα. Τέτοιες έχουν στα χέρια τους οι κ.κ. Ταμπακόπουλος και Κουρμπανάς, ένας μάνατζερ από τη Θεσσαλονίκη, ο ιδιοκτήτης του «Χάνι του Ζήση» κ.α.

Η γενική συνέλευση έχει καθυστερήσει να διεξαχθεί διότι ο κ. Χρόνης δεν είχε πληρώσει ούτε τους ορκωτούς λογιστές για τον ισολογισμό της δικής του θητείας και δεν υπέγραψε. Πάντως, η συνέλευση θα γίνει σε 20-25 ημέρες και να ξέρετε ότι δεν πρόκειται να απαλλάξω κανέναν από αυτούς που χρέωσαν τη Νίκη. Οι νομικές επιπτώσεις θα πέσουν στα κεφάλια τους".


Για την παραμονή του ή μη στην ομάδα: "Έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος και γι’ αυτό η απόφαση μου θα γίνει γνωστή μέχρι να ολοκληρωθεί αυτή η εβδομάδα. Αν αποχωρήσω πιστεύω ότι η ομάδα δεν θα παίξει πουθενά. Αν όμως μείνω να ξέρετε ότι δεν πρόκειται να δώσω σε κανέναν το δικαίωμα να μου ασκήσει κριτική. Και αν δεν θέλουν οι οργανωμένοι ας μην έλθουν στο γήπεδο. Σε αυτή την περίπτωση θα έλθουν οι αγνοί φίλαθλοι της Νίκης που πληρώνουν το εισιτήριό τους και που καθημερινά μου στέλνουν μηνύματα στο κινητό για να παραμείνω στην ομάδα.

Στην ΠΑΕ είμαι μόνος με τους κ.κ. Ιωαννίδη και Ανδρεόγλου. Ουδείς εμφανίστηκε να προσφέρει κάποια χείρα βοηθείας ή να πει ότι αναλαμβάνει αυτός. Είχαμε συναντηθεί με τον Δήμαρχο Νέας Ιωνίας και μας είχε υποσχεθεί ότι θα εκταμιευθούν άμεσα τα 50.000 ευρώ που μας χρωστά ο Δήμος από τα εισιτήρια διαρκείας. Όμως μετά από δύο ημέρες ο Δήμος εξέδωσε ανακοίνωση όπου έλεγε ότι δεν έχει μηχανή που να κόβει λεφτά. Επίσης περίμενα από άλλους φορείς και επιφανείς Νικιώτες να βοηθήσουν την ομάδα τους. Δεν θέλω να μου προσφέρουν χρήματα για όσο καιρό έχω εγώ τα «ηνία» της ομάδας, αλλά να βοηθήσουν με τις τελεσίδικες καταδικαστικές αποφάσεις που αφορούν προσφυγές προηγουμένων ετών. Αν δεν βρεθούν 180.000 ευρώ η Νίκη δεν θα κατέβει στο νέο πρωτάθλημα.

Ήδη μίλησα με όλους τους παίκτες και τους ζήτησα να κάνουν υπομονή για λίγες ημέρες μέχρι να πάρω την οριστική μου απόφαση. Δεν σας κρύβω ότι οι περισσότεροι θέλουν να μείνουν αν μείνω και εγώ, κάτι που φυσικά με έχει ικανοποιήσει. Από κει και πέρα έχω στα υπ’ όψιν για το θέμα του προπονητή τον Ουρουγουανό κ. Χόρχε Μπάριος και για την μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας τον συμπατριώτη του Γκουστάβο Βαρέλα. Επίσης θα πάρουμε από την Καβάλα ως δανεικούς τους Μαυρουδή και Χατζηλιάδη, ενώ έκανα και νέα πρόταση στον Μακράκη, ο οποίος μιλά και με ομάδα Β’ Εθνικής".



Ο διάλογος με τους φιλάθλους

Προς το τέλος της συνέντευξης εμφανίστηκαν στο χώρο δύο μέλη του "Blue Club", που άκουγαν μέσω του ραδιοφώνου τι συνέβαινε. Συμφώνησαν με τον κ. Γιδόπουλο ότι κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια για την οργάνωση της ομάδας και ότι δεν ευθύνεται για χρέη προηγουμένων ετών. Ωστόσο, εξέφρασαν έντονα παράπονα για τους χαρακτηρισμούς του και ιδιαίτερα για το ότι τους είπε «κατευθυνόμενους». Ο κ. Γιδόπουλος δεν πήρε τίποτε πίσω και χαρακτηριστικοί είναι ορισμένοι διάλογοι που είχε με τους δύο οπαδούς:

1. - (Γιδόπουλος): Αν μείνω δεν θα αναγνωρίζω το Blue Club. Όπως δεν αναγνώρισε αυτό εμένα.
- (φίλαθλος): Εμείς είμαστε Νίκη και δεν μας ενδιαφέρει ο κάθε Γιδόπουλος.
- (Γιδόπουλος): Θέλετε να ρίξετε τη Νίκη στη Δ’ Εθνική. Να πάτε στο Χρόνη και να του πείτε να πληρώσει.
- (φίλαθλος): Δεν δεχόμαστε διαταγές.


2. - (φίλαθλος) Πριν δύο εβδομάδες ζητήσαμε από την ΠΑΕ να μας δείξουν το μετοχολόγιο και μας το αρνήθηκαν.
- (Γιδόπουλος): Δεν έχετε καμία δουλειά να το δείτε. Αν θέλουν οι δημοσιογράφοι θα τους δείξω το συμφωνητικό που έχω υπογράψει. Οι μετοχές είναι στα χέρια μου και σε όποιον αρέσει.


3. - (Γιδόπουλος): Δεκαεπτά μέλη του Blue Club έχουν αποχωρήσει από αυτό διότι διαφώνησαν στην επίθεση στο πρόσωπό μου.
- (φίλαθλος): Πείτε μας ονόματα…
- (Γιδόπουλος): Εφοριακοί είστε και θέλετε ονόματα;


4. - (φίλαθλος): Είναι δυνατόν να μην ξέρατε τι χρέη αναλαμβάνατε;
(Γιδόπουλος): Όταν ανέλαβα την ομάδα το έκανα βάσει των χαρτιών που μου έδειξαν. Κάποια άλλα τα είχε πάρει ο κ. Μπέος και δεν ξέρω τι τα έκανε. Πάντως, βλέποντας τώρα τα χαρτιά που έχω στη διάθεσή μου παρατηρώ ότι και ο κ. Καϊμακάμης κοροΐδο πιάστηκε. Ωστόσο οι ευθύνες του είναι μεγάλες μια και δεν φέρθηκε έξυπνα.


5. - (φίλαθλος): Να ανακαλέσετε αυτά που είπατε ότι μας υποκινούν άλλοι.
- (Γιδόπουλος): Δεν ανακαλώ. Αν είστε μάγκες να καταφερθείτε κατά αυτών που χρέωσαν την ομάδα.


6. - (φίλαθλος): Πέρυσι δώσαμε 1000 ευρώ πριν το ματς με τη Ζάκυνθο για να κατέβει να παίξει η ομάδα.
- (Γιδόπουλος). Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ξεφτιλίζετε τον σύλλογο με αυτά που λέτε. Έδωσα τόσα χρήματα για τη Νίκη στα 1000 ευρώ θα «κόλλαγα»;


www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Πεμ Ιουλ 02, 2009 1:21 am

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΑΛΑΖΙΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

Ο σύνδεσμος φιλάθλων «Γαλάζιοι Άγγελοι» ταυτίζεται απόλυτα με τις απόψεις του κ. Γιδόπουλου, όσον αφορά τα τεκταινόμενα στην ΠΑΕ τα τελευταία χρόνια. Εγκαλούμε τις προγενέστερες διοικήσεις (τους κ.κ. Καϊμακάμη, Χρόνη, Βαλαχή κ.α.) και τους παλαιότερους μετόχους, όπως πληρώσουν τα χρέη που οι ίδιοι δημιούργησαν, βάζοντας παράλληλα «φρένο» στα όνειρά μας.
Επισημαίνουμε στον Δήμαρχο Νέας Ιωνίας κ. Παύλο Μαβίδη, ότι έχοντας ηθική υποχρέωση απέναντι στο λαό της Νίκης και της Νέας Ιωνίας, να τηρήσει το λόγο του και να εξοφλήσει αυτά που χρωστά ο Δήμος στην ΠΑΕ. Ως «Γαλάζιοι Άγγελοι» θα συμμετάσχουμε ενεργά στην προσπάθεια της διοίκησης για την εξυγίανση της ομάδας μας

30 / 06 / 2009
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Δευ Ιουλ 27, 2009 4:41 am

Νίκη 2-1 με αντίπαλο τον Εθνικό Αστέρα σήμερα
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Τρι Αυγ 04, 2009 1:40 am

2-1 με εθνικό αστέρα
1-1 με δόξα κατοκωπιάς
1-1 με παο ρουφ
και 3-2 με εθνικός άχνας

αήττητη η ομάδα στα μέχρι τώρα φιλικά.

νέο φιλικό την Πέμπτη με Παναιτωλικό στο πανθεσσαλικό
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από PIERIKARAS-G.5- Τρι Αυγ 04, 2009 3:16 am

καλη επιτυχια στην ομαδα σας! ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ !!!
ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ...ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ !!!
ΟΥΣΤ ΡΕ...!!! ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΠΕΟ...

ΠΙΕΡΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-5
PIERIKARAS-G.5-
PIERIKARAS-G.5-
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Αυγ 04, 2009 6:05 am

Γεια σου φίλε από την Κατερίνη, καλή επιτυχία στην ομάδα σου!
Όλο το Πανελλήνιο το ξέρει ότι ο ΑΣΚ Ολυμπιακός είναι από την Κασσάνδρα.
Η Νίκη δείχνει ότι έχει φτιάξει ένα καλό σύνολο, θα δούμε στην πορεία.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από PIERIKARAS-G.5- Τρι Αυγ 04, 2009 4:48 pm

ETΣΙ, ΟΛΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ''Κ''(ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ) ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ !
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΘΑ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.... Razz

ΜΑΚΑΡΙ Η ΝΙΚΗ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ. ΕΣΕΙΣ ΑΞΙΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΕΥΕΤΕ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΣΤΗΝ Α' ΕΘΝΙΚΗ !!! cheers
PIERIKARAS-G.5-
PIERIKARAS-G.5-
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Αυγ 04, 2009 7:07 pm

Προτιμώ να ανέβει στην Α' Εθνική ο Πιερικός παρά η Κασσάνδρα. Φέτος κάνατε καλή ομάδα, αυτή τη φορά κερδίστε τους κι όλας.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Πεμ Αυγ 06, 2009 1:34 am

ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥΣ.
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Παρ Αυγ 07, 2009 1:39 am

1-1 με παναιτωλικό σήμερα στο φιλικό
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Τετ Αυγ 19, 2009 11:59 pm

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΑΧΩΡΕΙ ΤΟ ΤΣΑΡΤΕΡ ΓΙΑ ΚΡΗΤΗ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΥΠΕΛΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. ΝΙΚΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ.....

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΦΙΛΙΚΟ 0-1 ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Αυγ 20, 2009 6:27 am

Επίσης την Παρασκευή αναχωρεί το πλοίο για Κρήτη για τον αγώνα Κυπέλλου της Νίκης με τον Α.Ο. Πλατανιάς στα Χανιά. Ένα αεροπλάνο και ένα πλοίο θα κατεβάσουμε!!! Very Happy Very Happy Very Happy cheers cheers cheers


Την Τετάρτη 19 Αυγούστου η Νίκη Βόλου συμπλήρωσε 85 χρόνια ιστορίας και υπερηφάνειας!

mple simea mple simea mple simea
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Σαβ Αυγ 29, 2009 10:03 am

Σε φιλικό αγώνα που έπαιξε με τη Νέα Ιωνία Αττικής, η Νίκη Βόλου κέρδισε με σκορ 3-2. Τα γκολ πέτυχαν για τη Νίκη Βόλου οι Παπαστεργίου στο 27’, Χατζηλιόντας στο 39’ και Βουκαντίνοφ στο 53’, για τη Νέα Ιωνία οι Ζιώγας στο 36' και Υφαντής στο 82΄, και τα δύο με πέναλτι.
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από angel 3 Κυρ Αυγ 30, 2009 4:26 pm

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshasymbibastoi.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshcoach.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshdioikhsh.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshfaneles.th

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshkosmos2.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshomada.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ekdhloshpaiktes2.th Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Kosmosekdhlosh.th

http://www.fcniki.gr

85 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΑΓΚΕΣ..... NEVER ENDING STORY
angel 3
angel 3
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Σεπ 02, 2009 7:12 am

Στην μουσική εκδήλωση που διοργάνωσε η ΠΑΕ Νίκη Βόλου στο ανοικτό Δημοτικό Θέατρο Νέας Ιωνίας, έγινε παράλληλα αφιέρωμα για τα 85 χρόνια ιστορίας της Νίκης και παρουσίαση της νέας ομάδας για τη σεζον 2009-2010.

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Dh8kw37bsj9h9znso104

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 0n0qqnuas1r4su6hb45c

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Ls5jstjpjvs1njg9m0h6

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Cz66hkd2cwkiv6izcoqq
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τρι Σεπ 15, 2009 5:47 am

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Στην τελική ευθεία για τον αγώνα πρωταθλήματος που ακολουθεί με αντίπαλο τον Εορδαϊκό, εκτός έδρας, έχουν στρέψει την προσοχή τους άπαντες στη Νίκη Βόλου. Ο τεχνικός Χόρχε Μπάριος τονίζει στους παίκτες του ότι θα πρέπει να τα δώσουν όλα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, προκειμένου η Νίκη να ξεκινήσει με το... δεξί τις υποχρεώσεις της. Στο εν λόγω ματς αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Αντώνη Σωτρίνη, ο οποίος προέρχεται από τραυματισμό. Σε ό,τι έχει να κάνει με το πιστοποιητικό συμμετοχής της βολιώτικης ΠΑΕ, τα... σπουδαία αναμένονται την Τρίτη, οπότε εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το όλο θέμα θα έχει θετική κατάληξη για την ομάδα της Νέας Ιωνίας, ύστερα από τις σχετικές κινήσεις του μεγαλομετόχου Στράτου Γιδόπουλου.

www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Σεπ 16, 2009 5:02 am

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Διαβεβαιώσεις από την ΕΕΑ πήραν την Τρίτη οι άνθρωποι της Νίκης Βόλου, ότι την Τετάρτη η ομάδα θα λάβει -επιτέλους- το πιστοποιητικπό συμμετοχής της στο νέο πρωτάθλημα, για να λήξει έτσι με αίσιο τρόπο το όλο ζήτημα. Αρχικά το έγγραφο επρόκειτο να εκδοθεί την Τρίτη, ωστόσο ορισμένα διαδικαστικά θέματα καθυστέρησαν τη διαδικασία, με τη διοίκηση της Νίκης να τονίζει ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας.

www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Σαβ Σεπ 19, 2009 6:11 am

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Συνέντευξη Τύπου παραχωρεί την Παρασκευή στις 20:30 στην αίθουσα του Μεταξουργείου της Νέας Ιωνίας Βόλου ο μεγαλομέτοχος της Νίκης Βόλου, Στράτος Γιδόπουλος, όπου θα αναφερθεί στους σκοπέλους και τις δυσκολίες που αντιμετώπισε ο ίδιος και οι συνεργάτες του, στην προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν το πιστοποιητικό συμμετοχής της ομάδας για το νέο πρωτάθλημα. Επίσης, ο ισχυρός άνδρας της βολιώτικης ομάδας αναμένεται να απαντήσει στην πρόσφατη ανακοίνωση του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου, Αχιλλέα Μπέου, ο οποίος εξαπέλυσε ευθεία επίθεση στην ΕΕΑ και τη Νίκη Βόλου για τη χορήγηση του πιστοποιητικού. Στα αμιγώς αγωνιστικά, ανέτοιμοι παραμένουν οι Σωτρίνης, Ομπίνα και Λιάρος, τους οποίους ο τεχνικός των “κυανόλευκων” Χόρχε Μπάριος θα περιμένει μέχρι την τελευταία στιγμή για το ματς με τον Εορδαϊκό.

www.mikrilliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Σεπ 24, 2009 5:37 am

ΠΑΕ Νίκη: Κάποιος να τον... μαζέψει!


Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo Άμεση ήταν η απάντηση της ΠΑΕ Νίκη Βόλου στα λεγόμενα του Αχιλλέα Μπέου κατά τη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε την Τετάρτη. "Η διοίκηση της ΠΑΕ θα μεταφέρει στη δικαιοσύνη το εμετικό και αποπροσανατολιστικό παραλήρημα του κ. Μπέου. Εκεί ευελπιστούμε να του κοπεί η φόρα", αναφέρει μεταξύ άλλων η ανακοίνωση του συλλόγου της Νέας Ιωνίας Βόλου.

"Το παραλήρημα συνεχίζεται... και εύλογα μας προξενείται η ερώτηση. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕΙ? Ο άνθρωπος δεν σέβεται θεσμούς και εκλεγμένους. Δεν υπολογίζει φορείς και αλωνίζει. Τώρα πλέον ανοικτά προκαλεί τις ισορροπίες μιας πόλης που έμαθε να ζει αρμονικά με δύο ανταγωνιστικές ομάδες. Μέχρι και σήμερα, εκτός από μεμονωμένα περιστατικά, οι οπαδοί μας δεν έφθαναν ποτέ σε ακρότητες και θέλουμε να πιστεύουμε πως έτσι θα συνεχίσουν.

Όμως τα ευχολόγια δεν αποτελούν μέτρα πρόληψης, ο χουλιγκανισμός τρέφεται από την πρόκληση, σκεπάζοντας τη βρόμα που κουκουλώνουν, όλοι αυτοί, που κινούνται υπόγεια σε γραφεία στοιχημάτων και σε παράγκες με φτιαγμένα αποτελέσματα. Γιατί ζούμε στην Ελλάδα και όχι στη Σικελία.

Γιατί μάθαμε να πορευόμαστε χωρίς προκλήσεις και αθλιότητες, καλούμε τους οπαδούς μας, αλλά και τους οπαδούς της συμπολίτισσας ομάδας, να μην ακολουθήσουν πεπατημένες που θα οδηγήσουν την πόλη σε ανεπανόρθωτο διχασμό. Η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ καταγγέλλει και αντιστέκεται σε όλους αυτούς, που με μεθόδους βγαλμένους από το Σικάγο άλλων δεκαετιών, προσπαθούν να κάνουν την πόλη φέουδο και ορμητήριο, για προσωπικό πλουτισμό, εκμεταλλευόμενοι την δίψα των οπαδών για την ομάδα τους.

Τέλος δηλώνουμε πως η διοίκηση της ΠΑΕ, θα μεταφέρει στη δικαιοσύνη το εμετικό και αποπροσανατολιστικό παραλήρημα του κ. Μπέου . Εκεί ευελπιστούμε να του κοπεί η φόρα. Αν οι θεσμικοί φορείς δεν αντιστέκονται και φοβούνται τον «Γκιουλέκα», εμείς δε μένουμε απαθείς, γιατί στην πόλη αυτή υπάρχουν ακόμη αντιστάσεις στην γνωστή λαϊκή παροιμία «εμπάτε σκύλοι αλέστε κι αλεστικά μη δίνετε».


Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ Γ. Σ. ΒΟΛΟΥ

«Η ΝΙΚΗ» ΠΑΕ"


www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Σεπ 30, 2009 2:08 am

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo Σε απολογία κλήθηκε από τη διοίκηση της Νίκης Βόλου ο Ερνέστο Γκόμεζ Βαλντέζ, που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα λόγω του επεισοδίου που είχε με τον Καρυπίδη του Οδυσσέα Αναγέννησης στο κυριακάτικο ματς των δύο ομάδων. Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση της βολιώτικης ΠΑΕ στην ιστοσελίδα μας.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Νίκη Βόλου αναφέρει: "Ο αγώνας της περασμένης Κυριακής, περιμέναμε πως θα ήταν η αρχή για την επίτευξη των στόχων μας. Δυστυχώς όμως στο ποδόσφαιρο πέρα από την τεχνική και τα συστήματα, υπάρχει και ο παράγοντας τύχη για να καταχτήσεις το θετικό αποτέλεσμα. Τόσο στον πρώτο αγώνα εκτός έδρας, όσο και στον δεύτερο του Πανθεσσαλικού σταδίου, η ομάδα μας , έδειξε στο πρώτο ημίχρονο πως αποτελεί σύνολο μεγαλύτερης κατηγορίας. Όμως δεν φθάνει αυτό για να επιτύχεις στόχους και δεν σου χαρίζεται κανένας , αν δεν συνεχίζεις να αγωνίζεσαι με το ίδιο πάθος μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Ο σοφός λαός μας λέει πως , «τα παθήματα, γίνονται μαθήματα». Οι νεαροί και ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές μας, αποτελούν για εμάς, την παρακαταθήκη για το αύριο της ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ. Μετά από το «πάθημα» της Κυριακής , δεν υπάρχει κανένα ελαφρυντικό για κανέναν ποδοσφαιριστή μας, που δεν θα επιδείξει το ίδιο πάθος στον χρόνο που αγωνίζεται και δεν δώσει τον καλύτερο εαυτό του για την βαριά φανέλα που φοράει.

Οι φίλαθλοι μας που έδωσαν βροντερό παρόν στο γήπεδο, θα πρέπει να συνεχίσουν να εμπιστεύονται αυτή την ομάδα ,που σύντομα μέσα από τα αποτελέσματα θα κλείσουν μια δυσάρεστη παρένθεση . Τέλος η Π. Α. Ε. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ κάλεσε σε απολογία τον ποδοσφαιριστή Γκόμεζ που αποβλήθηκε στον αγώνα της Κυριακής.
Το Δ. Σ. της Π. Α. Ε. «ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ»".


www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Πεμ Οκτ 01, 2009 5:03 am

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Η έλλειψη του γκολ αποτελεί το μεγάλο προβληματισμό στην ομάδα του Χόρχε Μπάριος, μια και η Νίκη Βόλου τη φετινή σεζόν έχει δύο ήττες στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα ματς, σημειώνοντας μόλις ένα γκολ, κι αυτό με πέναλτι. Ολοι πλέον περιμένουν να αντιστραφεί το δυσμενές κλίμα στο προσεχές ντέρμπι των Νέων Επιβατών με αντίπαλο τον ΠΑΟΝΕ. Ο Νιγηριανός Ερίκ Ομπινά ταξίδεψε στη Γαλλία, μια και είναι τραυματίας και δεν μπορεί να ακολουθήσει το κανονικό πρόγραμμα των προπονήσεων. Θα επιστρέψει μεθαύριο.

www.sport3.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Παρ Οκτ 02, 2009 2:40 am

Αγώνας δρόμου για Ομπίνα στη Νίκη


Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Nikhmegalh4

Στον Νιγηριανογάλλο Ερικ Ομπίνα στρέφονται τα βλέμματα στη Νίκη Βόλου, καθώς μετά τη σίγουρη απουσία λόγω τιμωρίας του Γκόμεζ Βαλντέζ από τον αγώνα με τον ΠΑΟΝΕ την επόμενη Τετάρτη, χωρίς κανείς να γνωρίζει πόσες αγωνιστικές θα τιμωρηθεί, ο έγχρωμος παίκτης αποτελεί την καλύτερη λύση για να αντικαταστήσει τον Ισπανό στην επίθεση, αφού άλλος κλασικός φορ στην ομάδα δεν υπάρχει.

Ο Ομπίνα όμως έχει πάρει άδεια από τη διοίκηση να πάει στη Γαλλία να πάρει τα πράγματά του και η επιστροφή του έχει προσδιοριστεί για το προσεχές Σάββατο. Τότε οι άνθρωποι της ομάδας θα μάθουν αν το πρόβλημα τραυματισμού με την τενοντίτιδα του παίκτη έχει ξεπεραστεί, ώστε να μπορεί να υπολογίζεται τουλάχιστον σε αγωνιστικό επίπεδο από τον Χόρχε Μπάριος, ο οποίος θα έχει τρεις μέρες για να φέρει τον Νιγηριανό σε αγωνιστική ετοιμότητα.

Αλλά και απόλυτα υγιής να είναι ο ποδοσφαιριστής που αποτέλεσε το τελευταίο χρονικά μεταγραφικό απόκτημα της Νίκης, θα πρέπει να αποκτήσει δικαίωμα συμμετοχής με την έλευση της μπλε κάρτας του από την Κορέα στην ΕΠΟ, κάτι που στη Νέα Ιωνία περιμένουν ότι θα γίνει το αργότερο μέχρι τις αρχές της άλλης βδομάδας, ώστε να εκδοθεί αμέσως το δελτίο του.

Από κει και πέρα, οι κυανόλευκοι αγωνίστηκαν χθες σε οικογενειακό φιλικό με τους Νέους Αθλητές, τους οποίους και νίκησαν με 5-0. Σ’ αυτό δεν έπαιξαν για προληπτικούς λόγους ο Σωτρίνης και ο Βαλντέζ, με τον Ισπανό τελικά να μην απολογείται χθες το απόγευμα ενώπιον του προέδρου Δ. Ιωαννίδη, αφού ο τελευταίος είχε επαγγελματικές υποχρεώσεις που δεν του επέτρεπαν να παραστεί στο προκαθορισμένο ραντεβού με τον παίκτη, όπως ισχυρίστηκε ο ίδιος. Πάντως η επιβολή προστίμου στον Ισπανό παίκτη απομακρύνεται ως ενδεχόμενο και θα του γίνουν μόνο συστάσεις.

Ανακοίνωση της ΠΑΕ
Από την ΠΑΕ Νίκη λάβαμε και δημοσιεύουμε την παρακάτω ανακοίνωση:
«Η Π.Α.Ε. «ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ» ευχαριστεί θερμά τον Δήμαρχο Ν. Ιωνίας κ. Παύλο Μαβίδη για την παραχώρηση χώρου του Μεταξουργείου, όπου έδωσε συνέντευξη τύπου ο μεγαλομέτοχος, καθώς και για την εξυπηρέτηση των ποδοσφαιριστών μας στους κοιτώνες του Πανθεσσαλικού Σταδίου.
Ο Δήμος Ν. Ιωνίας αποτελεί για την οικογένεια μας αναπόσπαστο κομμάτι και θεωρούμε πως στο μέτρο της νομιμότητας μπορεί να βοηθήσει τη ΝΙΚΗ που αναμφισβήτητα έκανε τον Δήμο μας γνωστό σε όλη την Ελλάδα».

www.magnesianews.gr
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα νέα της Νίκης Βόλου

Δημοσίευση από BIGOTNIKIVOLOU Τετ Οκτ 21, 2009 9:14 pm

Τα νέα της Νίκης Βόλου - Σελίδα 2 Gce09kcxbyma86c6nnoo ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Πέρα από τους τρεις βαθμούς, η επικράτηση στο ματς με τον Πυρσό Γρεβενών αποτέλεσε το καλύτερο "γιατρικό" για την ψυχολογία των παικτών της Νίκης Βόλου, οι οποίοι πλέον αντιμετωπίζουν τη συνέχεια με άλλο... μάτι. "Έχουμε πολλούς νεαρούς παίκτες στο ρόστερ και είναι λογικό να έχουν άγχος. Αυτή η νίκη θα μας βοηθήσει να το ξεπεράσουμε και να παρουσιαστούμε ακόμα καλύτεροι στη συνέχεια", σημειώνει σχετικά ο προπονητής των "κυανόλευκων" Χόρχε Μπάριος. Πάντως στα ήδη υπάρχοντα προβλήματα των ανέτοιμων Σωτρίνη (ακολουθεί συντηρητικό πρόγραμμα) και Ομπίνα (συνεχίζει την αποθεραπεία του) προστέθηκε κι αυτό του Μωυσίδη, το οποίο μειώνει τις επιλογές της τεχνικής ηγεσίας στον επιθετικό τομέα. Ο νεαρός φορ υπέστη κάκωση συνδέσμων, κάτι που τον αφήνει για περίπου δύο εβδομάδες εκτός δράσης και φυσικά δεν θα είναι στη διάθεση του Μπάριος για το επερχόμενο ματς πρωταθλήματος κόντρα στον Θερμαϊκό την προσεχή Κυριακή.

www.mikriliga.com
BIGOTNIKIVOLOU
BIGOTNIKIVOLOU
Moderator
Moderator


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης